צור קשר

גישור במשפחה

 

 

העידן המודרני והחברה הדינאמית והמשתנה, יצרו תאים משפחתיים חדשים ואופי חדש למערכת המשפחתית, אשר לא היינו מורגלים אליהם קודם לכן. בני זוג מאותו מין, בני זוג החיים יחדיו ללא נישואין כידועים בציבור, אימהות חד הוריות ואבות חד הוריים. כמו כן, צעירים שאינם מעוניינים להינשא ולעתים רק בגיל מאד מאוחר מעוניינים בהקמת משפחה, כאשר חלקם המצומצמם אף מקים משפחה במסגרת של הורות משותפת.

 

תוחלת החיים הגבוהה מביאה לכך שלצד הדור הצעיר, דור ה-y, עדיין חיים שלושה דורות ותיקים ממנו. תפיסות העולם של כל דור ודור שונות מאד והפערים בין דור לדור הנם גדולים.

 

על מה החיכוכים?

 

בעוד סבא וסבתא ואמא ואבא לא מבינים מדוע עוזבים עבודה טובה ומתגמלת, צעירי הדור אינם מבינים איך ניתן להתמיד במקום עבודה אחד יותר מחמש שנים ברציפות. גיוון תעסוקתי ומולטי קריירה הופכים את בני הדור הצעיר לדור דינאמי, קרייריסטי, ובני זוג של היום לוקחים שניהם נטל בתפקוד התא המשפחתי. צעירים של היום לחוצי יותר מהצעירים של פעם.

פערי התפיסות בין הדורות מביאים לעתים רבות חיכוכים רבים, אך לא רק פערי התפיסות. לדור של היום קוראים דור הסנדביץ'. דור שמטופל בהורים ובילדים בעת ובעונה אחת. עול הטיפול בהורים ובילדים מקשה על חיי היום יום הן מבחינה טכנית והן מבחינה כלכלית.

 

משפחה היא עסק סבוך לחלוטין, אמרנו? בין אם זו משפחה גדולה ובין אם זו משפחה קטנה, ממש לא משנה מאיזה מקום ומאיזו מנטליות, לעולם יהיו חיכוכים.

 

מה עושים?

גישור משפחתי, הנו פלטפורמה מתאימה לפתרון המחלוקות ולהפחתת הקונפליקטים. בהליך גישור, ניתן להגדיר את הצרכים של כל בני המשפחה ולנסות להגיע להסכמות והבנות, לתאם ציפיות בין בני המשפחה וגבש דרכי פעולה להמשך. גיבוש הסכם הבנות כזה עשוי לתרום לעתיד משפחתי טוב יותר, של שיח והדברות.