צור קשר

משרתים מתגרשים

 

 

המשפחה והשירות בכוחות הבטחון 

 

שירות בכוחות הבטחון, משפיע על התא המשפחתי בכלל ועל הזוגיות בפרט. השירות התובעני, מגביר את הנטל שמוטל על בן הזוג האזרח והמשפחה כולה הופכת למגוייסת מהיום הראשון, לכוחות הבטחון.

זוגות רבים אשר אחד מהם הוא איש כוחות הבטחון, חווים משברים סביב החלפת תפקידים, קידומים בדרגות, לידות ומעברי דירה. ככל הנראה, התקופה השברירית ביותר היא התקופה הסמוכה למועד הפרישה. מחד, תקופה רוויית חששות מההתאקלמות באזרחות, שינוי סטטאוס וחיפוש אחר תעסוקה ומקור פרנסה חדש ומאידך, למשפחה יש כבר יכולת כלכלית לפרק את התא המשפחתי. 

 

מה ההבדל בין אנשי כוחות הבטחון לבין יתר האזרחים במשבר גירושין?

לאנשי כוחות הבטחון יש סיפור משותף, חווית חיים משפחתית משותפת, שפה משותפת ואתגרים זהים. אתגרים הנעוצים במעברי דירה רבים, במפגשים משפחתיים דו-שבועיים, במרחק גיאוגרפי גדול בין משרת הקבע ולבין משפחתו, בחיים בצל הלא נודע, במסירות למולדת שלעתים באה על חשבון המשפחה, ובטוטאליות של החיים בתוך המערכת הבטחונית.

וגם המעטפת הכלכלית, ותנאי השירות של כוחות הבטחון דומים מאד. תנאי הפרישה, זכויות המשרתים, אופן קבלת הפנסיה, והזכויות של בן/בת הזוג בפנסיה והתנאים לקבלתה.

 

מה היתרון שלנו?

עו"ד קטי טל מביאה מניסיון החיים שלה הבנה עמוקה של הדילמות והאתגרים הכרוכים בחיים בתא משפחתי המורכב מאיש צבא ומשילוב בית-קריירה של אישה בצבא קבע. גם בהיבט המשצועי, במהלך שירותה בצה"ל, ביצעה  עו"ד קטי טל (סא"ל במיל') שורת תפקידים בתחום הטיפול בפרט ומשאבי אנוש. כמפקדת טייסת מנהלה בבסיס התובלה בלוד בתקופת המעבר לנגב, טיפלה באנשי הקבע ובמשפחתם מול צה"ל ומשרד הביטחון ביצירת מעטפת ת"ש תומכת להעתקת המשפחות דרומה.

כראש ענף תנאי שירות ורווחה הייתה אמונה על תחום השכר, הרווחה, ותנאי השירות לחיילי הקבע. במסגרת יחסי הגומלין מול אכ"א, נחשפה לאופי השירות הצבאי על גווניו השונים, למבנה ומרכיבי שכר איש הקבע ולמעטפת הרווחה והתגמולים של אוכלוסיית מערכת הביטחון.

עו"ד קטי טל גדלה כבת של קצין משטרה, ולימים התגוררה בשיכוני המשפחות בחיל האוויר מספר שנים, גם כבעלת תפקיד וגם כאשת קצין בחיל האוויר. חיה בזוגיות שנייה עם קצין בכיר בחיל הרפואה. כמו כן, עדין משרתת שירות מילואים פעיל במערכת בסגן אלוף במילואים.

 

אנשי כוחות הבטחון זה מקצוע

לעו"ד קטי טל נסיון רב, היכרות והתמקדות עם המציאות המשפטית של החלטות שיפוטיות ושל חוקים ייחודיים לאנשי כוחות הבטחון. כמו כן, היכרות עם הגופים השונים המטפלים באנשי כוחות הבטחון. למשרדנו לקוחות רבים מכוחות הבטחון, ונסיון עשיר בגישור בפרידה וגירושין של זוגות בהם לפחות אחד מבני הזו הוא איש כוחות הבטחון. 

 

דיסקרטיות

מההיכרות העמוקה עם מערכת הבטחון, צה"ל ויתר הגופים, מבינה עו"ד קטי טל לעומק את החשיבות של השמירה על הפרטיות והדיסקרטיות בגופים אלה. אנו שומרים על פרטיותך המלאה במשרדנו.