אהבה שורפת

בוקר חורפי אחד, הגיע אלי גבר כבן 60, שיערו מאפיר וקמטי דאגה חרושים לו על המצח. "קטי" הוא אמר לי, "הפנה אותי אלייך חבר טוב שלי ואני חושב שאת הסיכוי האחרון שלי". הצעתי לו כוס תה עם לימון וביקשתי ממנו לשבת ולספר לי. הכל.

אהבתנו החלה כמו באגדות
"אני גל (שם בדוי כמובן), הייתי נשוי 30 שנה לאהבת נעוריי, או לפחות כך חשבתי. בשנים האחרונות המצב בינינו לא היה מזהיר, בלשון המעטה. על אף שלא הפסקתי לחזר אחריה ולהראות לה עד כמה אני אוהב אותה, היא סירבה לכל ניסיון לשקם את נישואינו, והיא אף הגדילה לעשות והסיתה כנגדי את בננו בכורנו, אשר גר איתנו בבית. הרגשתי אבוד. נאלצתי לעזוב את הבית המרווחת בה גרנו יחד, ובמקום זה מצאתי את עצמי גר בדירת מרתף מעופשת ועלובה, מנסה לשרוד את היום יום ולחסוך שקל לשקל. 

כל ניסיונותיי להיפרד ממנה בצורה יפה, למכור את הבית ולחלוק בה חצי חצי, על מנת שכל אחד יוכל להמשיך את חייו – נתקלו בעוינות רבה ובסירוב מצדה. עכשיו אני מיואש, עצוב ובעיקר עייף", אמר לי דרך עיניו הכבויות.

תביעות הדדיות
גל נאלץ להגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני, על מנת לסיים את קשר הנישואים, ותביעה לפירוק השיתוף בבית בבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שהבית תימכר והוא יקבל מחצית מתמורתה. 

אלא, שלאשתו של גל, זה ממש לא התאים. היה לה מאד נח להתגורר בבית בחינם, ושגל ימצא לעצמו סידור. על מנת  להקשת על גל, היא הגישה תביעה לשלום בית, במסגרתו ביקשה מבית הדין הרבני לתת צו למדור ספציפי – צו שמשמעותו היא שלאישה זכות להתגורר בדירת הצדדים הספציפית בה התגוררה לפני המחלוקת, עד לבירור תביעה לשלום בית.

שלושה חודשים מאוחר יותר…
התקיים דיון בבית הדין הרבני, שם ייצגתי את גל. בדיון טענה אשתו טענות רבות על כמה הוא בעל אלים, מהמר, ולא מפרנס…
אני טענתי שאם גל כזה בעל גרוע ולא מפרנס – אז שתתגרש ממנו ולא תבקש שלום בית. בית הדין שמע את אשתו של גל – שהציעה להביא את ילדיהם להעיד נגדו כמה הוא אבא אלים ורע. אני טענתי בשם גל כי מי שמביאה את הילדים להעיד נגד בעלה לא ממש רוצה שלום בית, אלא דווקא משהו אחר – שהבעל יגיד שלום לבית…

טוויסט בעלילה
במהלך הדיון הצעתי לאשתו של גל לחלק את הבית לשניים, כך שכל אחד מהם יגור בחדר אחר. בצורה הזאת תהייה הפרדה בין שני הניצים, ולא יהיה צורך למכור את הבית. היא הסכימה.

ואז הבין בית הדין הרבני, כי אישה שלא מעוניינת לקיים יחסי אישות עם בעלה, ומוכנה להביא את ילדיה להעיד נגד אביהם – אינה רוצה באמת בשלום בית.

פסק הדין
ניתן פסק דין, שדחה את תביעת שלום הבית בביה"ד הרבני וניתן פסק דין שהצדדים צריכים להתגרש.
לאחר שבוטל הצו למדור ספציפי, ניתן בבית המשפט לענייני משפחה צו לפירוק שיתוף, הבית נמכר והתמורה חולקה בין הצדדים. 

הצדדים התגרשו זה מזו

ומה עם גל? לא רק שהוא חזר לחייך ולחיות את חייו אלא אפילו מצא זוגיות חדשה ומהממת.